Alfa Makine ve Kimya San. Ve Tic. Ltd. Şti. 1997 yılında Adana’ da kurulmuştur. Gaziantep bölgesinde şubesi olan Alfa’ nın merkez ofis ve fabrikası Adana' da bulunmaktadır. Alfa Makine Kimya 20 yılı aşan üretimi boyunca sahip olduğu bilgi ve tecrübeyi, siz değerli müşterileri ile paylaşmanın heyecanını duyar. Konusunda uzman mühendis kadrosu, teknik servisi ve imalat ekibi ile yurt dışı ve yurt içi projelerini titizlikle yürütmektedir. Tüm çalışanların katılımı doğrultusunda sürekli gelişimi ile müşterilerine kaliteli ürün ve hizmetlerin sunulmasını hedefleyen ve kurumsal bir yapıya sahip olan firmamız; mühendislik, proje, taahhüt, imalat, teknik servis konularında en iyi hizmeti sunmaktadır. Su ve atık su arıtma sektörü ile ilgili mühendislik, proje, imalat, uygulama, teknik hizmet ve her türlü malzeme temini konuları üzerinde faaliyet göstermektedir. Türkiye'nin neresinde olursa olsun tüm müşterilerine en geç 24 saat içerisinde teknik servis hizmeti sunabilen, güçlü stok ve dağıtım ağı olan firmamız aynı zamanda AR-GE ve üretime önem vererek sektörde yaptığı başarılı teknik uygulamalar ile lokomotif bir firma olma özelliği taşımaktadır.

Kurulduğu günden itibaren arıtma sistemleri konusunda üretim yapan uzman kadroya sahip olan şirketimiz;

Anahtar Teslim Arıtma Tesisleri, Filtrasyon sistemleri, Yumuşatma sistemleri, Aktif Karbon Filtrasyon Sistemleri, Endüstriyel Kummultimedya Sistemleri, Ters Ozmoz sistemleri, Ultra Filtrasyon sistemleri, Degazör sistemleri, Deiyonizasyon sistemleri, Yüzey Suyu Arıtma sistemleri, Atıksu Arıtmı ve geri kazanım sistemleri, Ozonlama sistemleri, Atlas Filtre Grubu örnekleri, Ultraviyole sistemleri, Evsel Ters Ozmos sistemleri, First Light Uv Lambaları, Deniz Suyu Arıtma sistemleri, Kimyasal Dozaj sistemleri, Mekanik Filtreler, Nehir Suyu Arıtma sistemleri, Kimyasallar ve Mineraller, FRP Tank ve Malzemeleri ve aksesuarlarına ait arıtma sistemlerinin yanında;

Kimyasal alanında; temizlik malzemeleri, Soğutma suyu katkıları, Kazan kışır ve korozyon önleyici, Özel kazan katkıları, Yanma katalizörleri, Reverse osmosis kimyasalları, tekstil kimyasalları, Su şartlandırma kimyasalları, Reçine, Aktif karbon gibi kimyasal içerikli malzemelerin yanında;

Ar-Ge alanında; mabran kullanım süresini uzatan kimyasallar, atıksu arıtımında çeşitli kuagülantları içinde barındıran kompleks ve konsantre kimyasallar üretmiş ve kullanmaktadır.

Laboratuvarımızda atıksuyun kimyasal arıtılabilirliğinin belirlenmesi amacıyla firmaların göndermiş olduğu su numuneleri çeşitli analizlere tabi tutularak arıtılmaktadır. Arıtım için su değerlerine uygun koagülant, optimum doz, bekletme süresi, Rpm değeri, çamur miktarı belirlenmekte, atıksu deşarj standartlarına uygunluğu gösterilmekte, resimler ve videolar ile raporlanıp firmalara sunulmaktadır.

Tüm işlemler, sistem kurulumları, imalat ve montaj hizmetinde; Gaziantep’ de bulunan şubemiz 1500 m² depo ve imalat atölyesi, 200 m² idari binası alanı ile toplam 1.700 m² alanı sahip olup, Adana’da yerleşik firmamız ise 2500 m² depo ve imalat atölyesi, 750 m² idari binası alanı ile toplam 3.250 m² alanı ile sektöründe lider firmadır.

Hizmetlerimiz montaj sonrası; düzenli analizler eşliğinde yapılacak bakım işlemlerini, periyodik bakım işlemleri, yıllık bakım işlemleri, süpervizörlük işlemlerini, de kapsamaktadır.

Amacımız, müşterilerimizin gereksinimlerini karşılayacak en uygun çözümleri belirlemek ve müşterilerin memnuniyetini en üst düzeyde tutmaktır. Bu doğrultuda kurulduğu ilk andan itibaren kaliteye verdiği önem sayesinde kısa sürede arıtma sektöründe tanınmış ve bu ilkelerinden asla vazgeçmemiştir.

Firmanın değişmez prensipleri daima kalite, hizmet, zamanında teslim ve uygun fiyat olmuştur. Bu çalışma prensibi ile; gelişmekte olan endüstriyel sanayinin su ihtiyacına yönelik projelendirilen su arıtma sistemlerini yüksek kaliteye en ekonomik biçimde sunmaktadır. 

Üretimde başarı ve sürekliliğin teminatı hizmette dürüstlük ve kalitedir prensibiyle çalışan Alfa Makine Kimya, gösterdiğiniz yakın ilgi ve desteğinizden ötürü teşekkür ederek sizlere bugün ve gelecekte hizmet vermeye devam edecektir.

‘’Başarı bir yolculuktur bir varış noktası değil’’ 

Hizmetlerimiz

 • Reverse ozmosis sistemleri
 • Su kimyasalları
 • Kazan kimyasalı 
 • Deiyonize su 
 • Ultura saf su 
 • Antiskalant
 • Temizlik kimyasalı 
 • Arıtma sistemi 
 • Genel kimyasallar 
 • Kireç önleyici 
 • Pas önleyici 
 • Ters Ozmoz
 • Anahtar Teslim Arıtma Tesisleri
0 322 458 89 17
info@alfachem.com.tr

Tüm hakları saklıdır (c) 2021
Web Tasarımı Adana destech.com.tr